DIVLJE SVINJE
Dobrodošli na forum.

Komentiranje je anonimno, odnosno pod nadimkom po vlastitom izboru, ali ukoliko želite, slobodno se predstavite u predviđenoj temi.

Ukoliko smatrate da je potrebno, predložite ili sami otvorite nove teme na odgovarajućim mjestima.

(knjiga žalbe je i za kritike i za pohvale;))

P.S. Večina foruma je vidljiva samo kada ste registrirani i prijavljeni na forum

Join the forum, it's quick and easy

DIVLJE SVINJE
Dobrodošli na forum.

Komentiranje je anonimno, odnosno pod nadimkom po vlastitom izboru, ali ukoliko želite, slobodno se predstavite u predviđenoj temi.

Ukoliko smatrate da je potrebno, predložite ili sami otvorite nove teme na odgovarajućim mjestima.

(knjiga žalbe je i za kritike i za pohvale;))

P.S. Večina foruma je vidljiva samo kada ste registrirani i prijavljeni na forum
DIVLJE SVINJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

+12
ian39
Pecelj
danijel1208
inter100
Mijau
Admin
StaJaZnam
domi
PERO1929
Mirko13
djule
zagorec92
16 posters

Stranica 3 / 35. Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next

Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  inkerovac sri 15 vel 2012, 17:49

Mijau je napisao/la:
Pecelj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Šarić, Oršić i Blažević

Zaboravio si Mlinara i on je sada naš.

A Mišića ste obojca zaboravili! Stvarno dobro uocavate inkerovce! lol!

U20:
Dominik Picak (Lokomotiva), Ilija Kovačić (St Gallen, Švi); Karlo Bručić (Lokomotiva), Matija Mišić (Inter Zaprešić), Mislav Komorski (Lokomotiva), Marin Mić (Solin), Nino Galović (Split), Dario Župarić (Cibalia), Marcelo Brozović (Lokomotiva), Mario Babić (Radnik Sesvete), Lovro Šindik (Split), Marko Tešija (Split), Antonini Čulina (Rijeka), Mario Šitum (Lokomotiva), Mislav Oršić (Inter Zaprešić), Frano Milnar (Inter Zaprešić), Mijo Caktaš (Hajduk), Armando Mance (Rijeka), Marin Glavaš (Osijek), Ivan Blažević (Inter Zaprešić).

U21:
Lovre Kalinić (Hajduk), Marko Vasilj (Winterthur, Švi); Domagoj Antolić (Lokomotiva), Ivan Boras (Lokomotiva), Renato Kelić (Slovan Liberec, Češ), Mateo Pavlović (Zagreb), Ivan Paurević (Borussia Dortmund, Nje), Tomislav Glumac (Split), Arijan Ademi (Lokomotiva), Franko Andrijašević (Hajduk), Tomislav Šarić (Inter Zaprešić), Zvonko Pamić (Duisburg, Nje), Filip Ozobić (Hajduk), Dario Rugašević (Cibalia), Dino Štiglec (Zagreb), Dejan Glavica (Slaven Belupo), Damir Šovšić (Zagreb), Mateo Kovačić (Dinamo), Duje Čop (Split), Ante Vukušić (Hajduk), Petar Slišković (St Pauli, Nje), Ivan Peko (Lokomotiva).

inkerovac

Broj postova : 1511
Join date : 22.04.2011
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Mijau sri 15 vel 2012, 18:25

inkerovac je napisao/la:
Mijau je napisao/la:
Pecelj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Šarić, Oršić i Blažević

Zaboravio si Mlinara i on je sada naš.

A Mišića ste obojca zaboravili! Stvarno dobro uocavate inkerovce! lol!

U20:
Dominik Picak (Lokomotiva), Ilija Kovačić (St Gallen, Švi); Karlo Bručić (Lokomotiva), Matija Mišić (Inter Zaprešić), Mislav Komorski (Lokomotiva), Marin Mić (Solin), Nino Galović (Split), Dario Župarić (Cibalia), Marcelo Brozović (Lokomotiva), Mario Babić (Radnik Sesvete), Lovro Šindik (Split), Marko Tešija (Split), Antonini Čulina (Rijeka), Mario Šitum (Lokomotiva), Mislav Oršić (Inter Zaprešić), Frano Milnar (Inter Zaprešić), Mijo Caktaš (Hajduk), Armando Mance (Rijeka), Marin Glavaš (Osijek), Ivan Blažević (Inter Zaprešić).




U21:
Lovre Kalinić (Hajduk), Marko Vasilj (Winterthur, Švi); Domagoj Antolić (Lokomotiva), Ivan Boras (Lokomotiva), Renato Kelić (Slovan Liberec, Češ), Mateo Pavlović (Zagreb), Ivan Paurević (Borussia Dortmund, Nje), Tomislav Glumac (Split), Arijan Ademi (Lokomotiva), Franko Andrijašević (Hajduk), Tomislav Šarić (Inter Zaprešić), Zvonko Pamić (Duisburg, Nje), Filip Ozobić (Hajduk), Dario Rugašević (Cibalia), Dino Štiglec (Zagreb), Dejan Glavica (Slaven Belupo), Damir Šovšić (Zagreb), Mateo Kovačić (Dinamo), Duje Čop (Split), Ante Vukušić (Hajduk), Petar Slišković (St Pauli, Nje), Ivan Peko (Lokomotiva).



Ispričavam se Mišiću ovom prigodom.
Mijau
Mijau

Broj postova : 5105
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj sri 15 vel 2012, 22:21

priznajem da sam tražio sam šarića i oršića, ostale nisam ni čitao, a blaževića sam slučajno vidio! Very Happy:D
sry dečki ako ovo čitate

gogogogogo razvalite Very Happy
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin čet 16 vel 2012, 10:27

[You must be registered and logged in to see this link.]

saša sušec ce vodit emisijo o hnlu ponedjeljkom na areni
Nadam se da ce se emisij u kratkom periodu pojvljivati negdje na netu

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin čet 16 vel 2012, 16:49

Hoće li nogometaši Šibenika normalno započeti proljetni dio HNL-a i zaigrati protiv Intera 25. veljače? Koliko klub mora platiti da bi skinuo suspenziju? Na ta pitanja nitko na Šubićevcu ne može, ili ne želi, dati pouzdan odgovor.

Direktor kluba Marko Karađole tek nam je poručio, preko trenera Gorana Tomića, kako nema ništa novo izjaviti i kako je klub i dalje suspendiran. Podsjetimo, Šibenik je pod suspenzijom koja teče od 5. prosinca prošle godine, a odnosi se na dugove prema igračima Malčiću, Jurčeviću i Likiću te NK Dalmatincu iz Crnog.

Neslužbeno, ukupni dug je oko 400.000 kuna. Dok taj novac ne bude na računima vjerovnika, Šibeniku neće biti skinuta suspenzija. Kako doznajemo u HNS-u, u međuvremenu je na adresu kluba, na naplatu stigla još jedna tranša dugovanja.

Riječ je o grupi igrača koji su arbitražne sporove dobili početkom siječnja. Neslužbeno, radi se o Blaževiću, Medvidu i Bačeliću-Grgiću. Prema tim informacijama, Šibenik mora uplatiti oko milijun i po kuna da bi počeo proljetni dio prvenstva.

Trenutačno, novca u klupskoj blagajni nema. Jedna od slamki spasa kluba sa Šubićevca mogla bi biti u arbitražnom sporu koji Šibenik vodi s Hajdukom oko duga za transfer Ante Rukavine u Panathinaikos.

Prema našim informacijama, suđenje je završeno i samo se čeka da stranke u postupku dobiju službenu sudsku odluku. Neslužbeno doznajemo kako bi Hajduk trebao Šibeniku isplatiti oko 350 tisuća eura.

Prazan šibenski takujin mogla bi napuniti i naknada za razvoj, koju bi trebao platiti ukrajinski Dnipro - novi klub mladog reprezentativca Antonija Jakoliša. Problem za Šibenik mogla bi biti činjenica što je Jakoliš na arbitraži dobio raskid ugovora na štetu kluba:

- U priči oko Jakoliša situacija je pravno dvojbena. Neki u FIFA-i smatraju da matični klub nema pravo na naknadu za razvoj, ako je igrač dobio raskid ugovora na štetu kluba. U HNS-u je drugačije. Da je Jakoliš potpisao za neki klub iz HNL-a, Šibenik bi dobio naknadu za razvoj - pojasnio nam je jedan pravnik, želeći ostati anoniman.

Igrači i trener Goran Tomić ne osvrću se previše na priče o suspenziji:

- To nije moja domena. Koncentriran sam na rad s ekipom. Mi se spremamo kao da ćemo normalno igrati iduću subotu s Interom. Jedva čekamo početak prvenstva, jer su se pripreme malo odužile. Želimo adrenalin, protivnike, borbu za bodove - kaže trener Tomić.

Nevrijeme je pokvarilo njegove planove:

- Sigurno je da taktički nismo odradili sve što smo trebali. Tješimo se da su i drugi u sličnoj poziciji - ističe Tomić.

Nije doveden ni željeni napadač:

- Ne zabrinjavam se previše zbog toga. Vjerujem da će naši Šubić, M. Slavica, A. Živković i Kendeš moći pomoći - zaključuje kormilar Šibenčana.

Inače, na Šubićevcu će prvo prvoligaško iskustvo imati stoper Slavko Grubić, koji je došao iz drugoligaša Mosora:

- Prošao sam Hajdukovu omladinsku školu, bio i na posudbi u Imotskom... Bez obzira što je puno igrača otišlo sa Šubićevca, mi ćemo se ravnopravno boriti sa svima. Vjerujem čak i u ostanak u ligi, premda svi sumnjaju u to - optimističan je Grubić.

Preuzeto sa slobodnadalmacija.hr

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin pet 17 vel 2012, 13:21

Što Volpi donosi Kantridi: Prepolovljen dug i dvostruko veći budžet! A onda, gdje im je kraj...

Robert Komen je oko 13 sati djelovao preozbiljno za čovjeka koji je na milimetar od ulaska u klupske povjesnice.

- Zabrinut? Ni najmanje, revizija ide odlično. Samo sam ozbiljan. Znaš koja mi jedina briga? Da se ne digne bura pa spriječi slijetanje zrakoplova na Krk - osmjehnuo se Rijekin predsjednik.

- Ukupni Rijekin dug je oko 35 milijuna kuna od čega na poreznu obvezu otpada cca. 19 milijuna, a ako sutra (danas, nap.a.) sve prođe kako treba ja se nadam da ćemo s Volpijevom financijskom injekcijom dio duga koji se odnosi na porez gotovo u potpunosti sanirati, a mjesečne troškove koji se danas vrte oko milijun kuna moći dignuti na gotovo dvostruku veću razinu! Rijeka, dakle, danas na momčad mjesečno troši 750.000 kuna, a ukupni mjesečni izdaci su oko milijun kuna. Od sutra se nadamo mjesečno na raspolaganju imati 1,5 - 1,8 milijuna! Ne znam kad će se okončati privatizacija, za 3 ili 6 mjeseci no ideja je jasna: “Sport Foundation Investment” najprije postaje strateški partner, a u finišu preoblikovanja i većinski vlasnik HNK Rijeka.

Obersnel je rekao “otprilike 30% dionica Grad kani zadržati u svojem vlasništvu”. Ostatak bi za Volpijev sportski fond trebao biti “sića”.

Preuzeto sa sportske.jutarnji.hr

__________________________

rješit će se pola duga, pa će odma povecat rashode....zvuči mi kao da će brzo nazad u dugove

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pet 17 vel 2012, 14:33

Odlične vijesti za HNL u cijelini! nadam se povećanju konkurentnosti lige i novim EU bodovima. Kad bi to sve kroz par godina rezultiralo dovloljnim brojem EURO bodova da iz HNLa ide predstavnik više u kvalifikacije za EURO natjecanja svi smo na dobitku
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin pet 17 vel 2012, 15:08

kad je već ova tema spomenuta da priupitam nešto

kad inker dođe na red za pretvorbu, imate li u planu kupit dionice, jednu, nijednu ili mislite tražit kredit da se nakupujete dionica Smile

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Mijau pet 17 vel 2012, 16:48

Kupit ću sigurno bar jednu a u budućnosti namjeravam postati većinski dioničar.
Mijau
Mijau

Broj postova : 5105
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pet 17 vel 2012, 17:47

ja također želim preuzeti klub sa kapitalom jednog kineskog fonda. cilj mi je biti stabilan EuroLigaš i napraviti najbolju nogometnu akademiju na ovim prostorima. Produžnica će mi biti NK Zaprešić koji će također igrati HNL
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin pon 20 vel 2012, 13:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pon 20 vel 2012, 19:19

[You must be registered and logged in to see this link.]

tek sam otvorio sportnet. nisam još ništa vidio za šibenik, ali mislim da su se sve žalbe danas rješavale. lako bi mogli ne odigrati utakmicu u subotu
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pon 20 vel 2012, 19:22

[You must be registered and logged in to see this link.]

upravo tako! nema tekme u subotu
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Mijau pon 20 vel 2012, 19:55

Pecelj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

upravo tako! nema tekme u subotu


Sve mi se čini da će se igrati i da ćemo izgubiti od Šibenika jer nikad nismo dobijali takve utakmice koje su nam unaprijed bile dobijene.
Mijau
Mijau

Broj postova : 5105
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pon 20 vel 2012, 21:36

jedno je izgubiti od momčadi koja ne prima plaću (iako je varaždin dobio lovu od UEFE u tjednu prije nas pa im je to bio dodatan motiv) jer mi isprobavamo i dajemo priliku juniorima, a druga stvar je igrati protiv momčadi koja je nabacana tek toliko da ih ima....

i mislim da su se svi malo ukakili u HNSu i da neće nikom dati tako lako da nastupi.
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj pon 20 vel 2012, 21:43

[You must be registered and logged in to see this link.]

Palić igrao cijelu i zabio!
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj uto 21 vel 2012, 15:15

[You must be registered and logged in to see this link.]

nema tri boda ako šibenik ne nastupi u subotu
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin uto 21 vel 2012, 15:29

Pecelj je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

nema tri boda ako šibenik ne nastupi u subotu

da je odigrano manje od pola sezone onda bi se brisali rezultati protiv šibenika, karlovca i varaždina, ovako stari rezultati ostaju a novi dvoboju se pišu 3:0.

za varaždin bi nam odgovaralo da se brišu stari rezultati jer bi onda većina klubova izgubila 3 ili 1 bod, a mi nebi ni jedan
ovak, u 2 odigrana kola druge polovice prvenstva, u 16.kolu su sva 3 kluba izgubila, u 17.kolu varaždin i šibenik igrali međusobno a karlovac protiv zagreba 3:3, pa ako ostane ovakva situacija zagreb će ispasti kao najveci gubitnik, inače bi imao 2 boda više, odnosno 24 kao i mi Smile




edit: ako ni mi ni dinamo ne odigramo tekmu protiv ovih suspendiranih, vjerojatno cemo u nedjelju odigrati prijateljsku


Zadnja promjena: Admin; uto 21 vel 2012, 15:44; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin uto 21 vel 2012, 15:30

Karađole: Vjerujem da će nam do subote ukinuti suspenziju

Disciplinska komisija HNS-a suspendirala je Šibenik i prema sadašnjem stanju neće moći igrati u prvim utakmicama nastavka sezone. Šibenik je bivšim igračima dužan 700 tisuća kuna, a uprava je postigla dogovor s pet od sedam igrača. Direktor Marko Karađole je uvjeren da će igrati u subotu protiv Intera.

"S jednim od preostale dvojice smo u razgovorima, a do drugoga još nismo uspjeli doći", rekao je Karađole na konferenciji za novinare.

Šibenik će se pokušati s igračima o prolongiranju isplate duga.

"Optimist sam i mislim da ćemo igrati protiv Intera. Nadam se da ćemo u toku dana ili sutra ujutro uspjeti riješiti preostala dva slučaja i da ćemo normalno nastaviti prvenstvo."

Šibenčani su pokušali barem privremeno ukloniti suspenziju argumentirajući to s nenaplaćenim potraživanjima od Hajduka, koji im duguje 350 tisuća eura za transfer Ante Rukavine.

"Još nam ništa nije stiglo. To traje već dvije godine i da je na vrijeme riješeno ne bi došlo do ove situacije. Ne bi bilo duga ni arbitražnih sudova", kaže Karađole.

Preuzeto sa index.hr

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj uto 21 vel 2012, 15:49

Eto kaj ti je sposobna uprava.... on bi opet odgađao dugove i skupljao potpise, a kaj onda na ljeto? Iskreno sad kad sam vidio da ne bi dobili 3 boda puno bi rađe da tekma bude odigrana jer ne vjerujem da nam se može suprostaviti momčad sačinjena od drugoligaških i onih koji nisu mogli igrati u drugim klubovima HNLa te šibenikovih juniora. oni nisu ugirani, nije bilo selekcije, nije bilo ničega kako treba.... No, ako šibenik odigra ovu polusezonu mislim da mu prijeti nestanak na ljeto jer licencu ne mogu dobiti niti u snu, a dugove će vratiti nikad. Da sam u upravi šibenika proglasio bi stečaj (u tom slučaju smiju igrati ali bez obzira na rezultat sele u 2 HNL) te odigrao ovu polusezonu sa juniorima tako da imam temelj za iduću u drugoj ligi i polako. Ovako, ne piše im se dobro, još pola godina gomilanja dugova....
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Dio članka o financijskoj krizi u dinamu

Postaj  Admin čet 23 vel 2012, 11:21

Klub sa 4 zaposlenika

- S jedne strane je u redu da smanjuješ troškove, ali s druge strane moraš prevariti igrače. Naime, svi ti igrači imaju ugovore,koje je netko potpisao. Nema šanse da igrač s ugovorom ne prođe na Arbitraži HNS-a, ne moraju ni ići do Uefe. Ni Mamić nema nikakve šanse protiv igrača s ugovorom! - kaže dugogodišnji nogometni djelatnik te nam prepričava nedavno zgražanje poslovnog čovjeka iz Švicarske zainteresiranog za klub uzornoga poslovanja, zaprešićki Inter.

- Čovjek ne može shvatiti kako netko u HNL-u može platiti igrača milijun eura, kad s milijun eura u toj istoj ligi možeš sanirati cijeli klub. Gornja granica godišnje plaće u HNL-u trebala biti 100.000 eura. Plaćati iznad toga je ludost! Ne postoji zemlja na svijetu koja može održati klub ako nema ligu - podvukao je naš sugovornik.

U Dinamu su otpustili četu trenera, te zarezali u plaće igrača, čime će uštedjeti tek pola milijuna eura. No Dinamo ima valjda najbrojniju radnu zajednicu na svijetu, zaprešički Inter ima u klubu četiri stalno zaposlena čovjeka, a Mamić stalno priča da hrani 200 gladnih usta. Ako su 100 nogometaši, treneri, liječnici i maseri, tko su preostalih 100!?

Preuzeto sa jutarnji.hr

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin čet 23 vel 2012, 11:23

PRIJE točno četiri godine, 23. veljače 2008. godine Arsenal je gostovao je u Birminghamu, a nakon nepune četiri minute dvoboja hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva bio je žrtva pogibeljnog starta domaćeg braniča Martina Taylora. Zbog težine ozljede i bolova koje je trpio Eduardo je odmah dobio morfij, a potom i masku s kisikom, da bi tek nakon deset minuta ukazivanja pomoći na nosilima iznesen s travnjaka. Komunikacija između njega i medicinskog osoblja bila bi gotovo nemoguća da u pomoć nije priskočio Duduov sunarodnjak Gilberto Silva u statusu prevoditelja.

Taylor je instantno isključen s travnjaka, a utakmica je završila rezultatom 2:2. Nakon susreta Wenger je pjenio od bijesa: "Start Taylora je stravičan i mislim da taj momak više nikada ne bi trebao igrati nogomet. On nema što raditi na nogometnom travnjaku. Za Eduarda je sezona završena, a vrlo vjerojatno i više od jedne sezone. Ozljeda je jako teška i ovo je veliki udarac za cijelu momčad. Dudu je sjajan momak i gledati ga kako se previja u teškim bolovima, bilo je jako stresno za mene i momčad".

Fantomska pomirba Eduarda i Taylora

I tako je Eduardo dva dana uoči 25. rođendana započeo svoj put oporavka, put koji nije tražio niti zaslužio. Uslijedile su operacije i dugotrajna rehabilitacija. Mediji su mjesecima provlačili po naslovnicama njegovu priču, a u središtu zanimanja dugo vremena bila je pomirba Taylora i Eduarda. Branič je izjavljivao kako je posjetio Eduarda u bolnici i kako mu je ovaj dao oprost, međutim Eduardo je tvrdio kako branič Birminghama nikada nije bio u bolnici posjetiti ga, a kamoli tražio oprost.


Slaven Bilić izgubio najveću uzdanicu

Zbog loma noge tadašnja najveća uzdanica Slavena Bilića i hrvatske reprezentacije propustio je Europsko prvenstvo gdje su Vatreni za milimetar osigurali polufinale. Njegov izostanak bio je nenadoknadiv stručnom stožeru, jer ipak se radilo o igraču koji je dvobojima protiv Engleske, Rusije, Izraela i Makedonije bio strijelcem deset golova, čak više od trećine svih golova reprezentacije u kvalifikacijama. Mnogi će također reći i kako je Eduardova ozljeda glavni razlog što se Hrvatska nije plasirala na SP u Južnoj Africi.

Eduardo da Silva prvi put se na travnjak vratio godinu dana nakon ozljede u susretu FA kupa protiv Cardiff Cityja. Bio je to na prvi pogled povratak iz snova. Dudu je zabio u 21. minuti, pa i u drugom poluvremenu iz jedanaesterca, međutim pred kraj utakmice opet se ozlijedio, zbog čega je morao napustiti travnjak. Uslijedila je serija manjih ozljeda, a Brazilac nikako nije mogao povratiti prijašnju formu. U sljedećih godinu i pol dana Dudu je odigrao 36 utakmica za Topnike, a zabio je tek devet golova.

Ponovni početak u Šahtaru i napokon EP

I onda, u srpnju 2010. godine naturalizirani Hrvat ipak je promijenio klub, otišavši za sedam i pol milijuna eura u ukrajinski Šahtar. U nešto više od godinu i pol dana odigrao je 67 utakmica u svim natjecanjima, a upisao je 23 gola i šest asistencija. Njegovi golovi u Ligi prvaka bili su posebno vrijedni za klub iz Donjecka, međutim Dudu nikada nije zaigrao u formi kakvoj je nekada bio. Njegov povratak u reprezentaciju bio je također uspješan, a s devet golova u zadnje dvije godine prvi je strijelac Hrvatske.

Europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj bit će tako konačna potvrda prave vrijednosti nekada ponajboljeg napadača na Otoku, a ujedno i kruna dosadašnje karijere. 2006. godine svjetsko prvenstvo propustio je zbog "sljepoće" Zlatka Kranjčara, Euro 2008 zbog ozljede, a Južnu Afriku zbog Bilićevog ziheraštva protiv Ukrajine u Harkivu i Maksimiru. Brazilcu je 28, u najboljm je nogometnim godinama i vjerojatno nema boljeg mjesta od onog pod reflektorima Starog kontinenta za naplatiti sve životne nedaće koje su ga zadesile.

Naravno nikada nećemo znati gdje bi Eduardo da Silva bio da nije bilo te nesretne ozljede, baš kao što se Slaven Bilić i dandanas pita gdje bi Hrvatskoj bio kraj na Euru da je kojim slučajem drugi najbolji strijelac u povijesti reprezentacije - Eduardo igrao one večeri na Prateru protiv Turske.

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Pecelj čet 23 vel 2012, 18:26

Admin je napisao/la:Klub sa 4 zaposlenika

- S jedne strane je u redu da smanjuješ troškove, ali s druge strane moraš prevariti igrače. Naime, svi ti igrači imaju ugovore,koje je netko potpisao. Nema šanse da igrač s ugovorom ne prođe na Arbitraži HNS-a, ne moraju ni ići do Uefe. Ni Mamić nema nikakve šanse protiv igrača s ugovorom! - kaže dugogodišnji nogometni djelatnik te nam prepričava nedavno zgražanje poslovnog čovjeka iz Švicarske zainteresiranog za klub uzornoga poslovanja, zaprešićki Inter.

- Čovjek ne može shvatiti kako netko u HNL-u može platiti igrača milijun eura, kad s milijun eura u toj istoj ligi možeš sanirati cijeli klub. Gornja granica godišnje plaće u HNL-u trebala biti 100.000 eura. Plaćati iznad toga je ludost! Ne postoji zemlja na svijetu koja može održati klub ako nema ligu - podvukao je naš sugovornik.

U Dinamu su otpustili četu trenera, te zarezali u plaće igrača, čime će uštedjeti tek pola milijuna eura. No Dinamo ima valjda najbrojniju radnu zajednicu na svijetu, zaprešički Inter ima u klubu četiri stalno zaposlena čovjeka, a Mamić stalno priča da hrani 200 gladnih usta. Ako su 100 nogometaši, treneri, liječnici i maseri, tko su preostalih 100!?

Preuzeto sa jutarnji.hr

već sam se uznemirio kad sam pročitao krivo, naime razumio sam da poslovni čovjek iz švicarske želi ulagati u zaprešićki Inker
Pecelj
Pecelj

Broj postova : 2970
Join date : 27.04.2011

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin sub 25 vel 2012, 00:34

- Dvaput su me vrijeđali u Rijeci, a jednom i u Osijeku. Tamo su me rasistički vrijeđali i neki igrači pa sam potpuno izgubio kontrolu. Ipak, najgore je bilo na Kantridi, nakon čega sam htio napustiti Hrvatsku. Trener je tada stao uz mene i nagovorio me da ostanem - prisjetio se napadač koji se u subotu emocionalno slomio. Pustio je suzu na travnjak Alda Drosine, što je bio znak treneru Igoru Pamiću da ga mijenja.

- Sudac je prijetio da će isprazniti dio tribine ako se uvrede ponove, ali zašto to nije odmah napravio - pita Belle koji je opleo i po Dinamu.

- Razočaran sam što mi se nitko od njih nije ispričao nakon utakmice. Znam ja da Dinamo nema veze s tim. Pa oni imaju nekoliko tamnoputih igrača, ali očekivao sam neku ljudsku reakciju od njih. Doduše, kako se zove onaj s brojem četiri?

- Šimunić.

- E taj! On je rekao da se ne obazirem na uvrede i nastavim igrati, ali... - jasan je 23-godišnjak koji je prije nešto više od godinu dana stigao u Istru iz Douale.

U najvećem kamerunskom gradu ostavio je sestru i četiri brata.

Roditelje nemaju, a njih petero živi od njegova rada u Puli.

Svaki mjesec šalje novac kako bi se prehranili i zato nogomet cijeni neupitno više od onih koji su hukali.

- Meni je nogomet sve. Nemam oca i majku i ta je igra jedini izvor prihoda za moju obitelj. I normalno je da sam tužan što neki tu plemenitu igru koriste za svoje niske strasti. Razočaran? Malo je reći - iskren je Belle.

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Admin sub 25 vel 2012, 01:03

[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače - Page 3 Empty Re: Zanimljivi članci ne vezani uz naš klub i igrače

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 35. Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.