DIVLJE SVINJE
Dobrodošli na forum.

Komentiranje je anonimno, odnosno pod nadimkom po vlastitom izboru, ali ukoliko želite, slobodno se predstavite u predviđenoj temi.

Ukoliko smatrate da je potrebno, predložite ili sami otvorite nove teme na odgovarajućim mjestima.

(knjiga žalbe je i za kritike i za pohvale;))

P.S. Večina foruma je vidljiva samo kada ste registrirani i prijavljeni na forum

Join the forum, it's quick and easy

DIVLJE SVINJE
Dobrodošli na forum.

Komentiranje je anonimno, odnosno pod nadimkom po vlastitom izboru, ali ukoliko želite, slobodno se predstavite u predviđenoj temi.

Ukoliko smatrate da je potrebno, predložite ili sami otvorite nove teme na odgovarajućim mjestima.

(knjiga žalbe je i za kritike i za pohvale;))

P.S. Večina foruma je vidljiva samo kada ste registrirani i prijavljeni na forum
DIVLJE SVINJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Članci o Interu

+15
bećar
Mijau
inter100
ian39
Pecelj
Gefufna
StaJaZnam
djule
PERO1929
jimmytrast
inter 1929
zagorec92
domi
žuta boja ©
Mirko13
19 posters

Stranica 1 / 33. 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Go down

Članci o Interu Empty Članci o Interu

Postaj  Mirko13 uto 26 tra 2011, 20:13

"Što je napravio ijedan klub u HNL-u koji je ove sezone promijenio 3-4 trenera? A pogledajte što je napravio zaprešićki Inter, koji je nakon "ronjenja" po dnu ljestvice u početku sezone čvrsto stao iza metoda i ideja Ilije Lončarevića. Sad je pred Europom. Možete vi biti najbolji trener na svijetu, ali ako imate arogantnog i pritom nestrpljivog predsjednika, objašnjavat ćete svoju metodiku i teoriju dok čekate s papirima u redu za šalter na Zavodu za zapošljavanje."

Isječak iz kolume Bernada Jurišiča na Sportnet.hr


[You must be registered and logged in to see this link.]

Mirko13

Broj postova : 300
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty ....te bi bio najnoviji “zaprešićki poklon” Maksimirskoj 128....

Postaj  žuta boja © sri 27 tra 2011, 16:39

Dinamo u Zaprešiću pronašao zamjenu za Cufrea, Crnogorac Saša Balić stiže u Maksimir!

Čelnici Modrih udicu su bacili prema crnogorskom reprezentativcu i braniču Intera Saši Baliću. Mogućnosti Balića nerijetko hvali i izbornik Crne Gore Zlatko Kranjčar

Maksimirskim hodnicima svakodnevno se slaže igračka križaljka za sljedeću sezonu, 'goruće’ pozicije su napadač i lijevi bočni, a to mjesto posebno muči čelnike Modrih. Iskusni Cufre još nije produljio vjernost Modrima, a ove je sezona lijeva strana najčešće bila pod njegovom kontrolom. Špekulira se kako bi Cufre trebao s krenuti u nove eurokvalifikacije, no kako bi novi ugovor potpisao ukoliko Dinamo uđe u Ligu prvaka. No, što ako Bišćan, Badelj i društvo ponovo ne budu miljenici sreće!? Dinamovi skauti “novog beka” traže na sve strane, a najbliži dolasku je onaj iz “susjednog dvorišta”. Čelnici Modrih udicu su bacili prema crnogorskom reprezentativcu i braniču zaprešićkog Intera Saši Baliću. Mogućnosti 21-godišnjeg braniča nerijetko hvali i izbornik Crne Gore Zlatko Kranjčar koji je “blagoslovio” i dolazak Fatosa Beqiraja.

Saša Balić iza sebe ima vrlo kvalitetnu sezonu u Zaprešiću, a informatori Diva iz predgrađa tvrde kako postoje signali njegova odlaska u Dinamo čime bi nastavio niz Sivonjića, Dodoa, Palića... te bi bio najnoviji “zaprešićki poklon” Maksimirskoj 128. Tržišna cijena Saše Balića (prema transfermarktu) iznosi 400 tisuća eura, a ni odšteta Interu ne bi uvelike odstupala od te brojke. ..

Preuzeto sa sportske.jutarnji.hr

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Članci o igračima

Postaj  žuta boja © sub 30 tra 2011, 10:37

Inter u subotu igra sa Splitom
Trajkovski: Dinamo me ne zanima, idem u inozemstvo
U Dinamu je jednostavno uvijek prejaka konkurencija i pitanje je kada bih i koliko dobio priliku. Želio bih još jednu sezonu igrati u Interu, a onda možda otići prvo u Belgiju, a potom u jaču ligu poput talijanske

Mladi makedonski reprezentativac Aleksandar Trajkovski oduševio je igrajući za zaprešićki Inter u utakmicama protiv Šibenika (3:2) i Hrvatskog dragovoljca (3:2). I večeras će biti glavni adut u susretu protiv Splita. Taj 18-godišnjak odigrao je ove sezone ukupno 11 utakmica i postigao tri pogotka.

– U prvom dijelu sezone povremeno sam ulazio u igru, a standardan sam postao tek u posljednjih nekoliko utakmica – rekao je Trajkovski.

U Zaprešić je došao prošle godine, ali nije odigrao niti jednu utakmicu.

– Nisam imao pravo igrati sve dok nisam navršio 18 godina. Prošla godina bila mi je zbog toga dosta teška jer sam samo trenirao i igrao prijateljske utakmice – ističe Trajkovski.

Rođen je u makedonskom mjestu Dračevu gdje je igrao za pionire SSK. U Zaprešiću se odlično snašao.

– Zaprešić je miran gradić kao stvoren za mladog sportaša. Sve je blizu, a u gradu imam sve što me zanima. U slobodno vrijeme se odmaram, nisam ljubitelj noćnih izlazaka. Družim se sa suigračima Balićem i Oršićem koji su moja generacija. Slušam isključivo stranu glazbu, a volim gledati dokumentarne filmove.

Cijeli razgovor s Trajkovskim pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg listu.




cheers cheers cheers "Trajkovski: Dinamo me ne zanima...." cheers cheers cheers

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © sub 30 tra 2011, 10:39

Inter
Laljak: Aco je došao za 30.000, a vrijedit će milijune eura
Branko Laljak, direktor zaprešićkog Intera, imao je dobar nos kada je doveo Aleksandar Trajkovskog. Platio je prošle godine 30.000 eura odštete skopskoj Cementarnici, a danas taj mladi igrač vrijedi puno više

– To je igrač koji će vrijediti milijune eura. Već sada mu je cijena u stotinama tisuća eura. S njim imamo ugovor na pet godina, kao i s ostalim mladim igračima poput Blaževića i Oršića – istaknuo je Laljak.

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © sri 04 svi 2011, 00:24

Evo nešto indirektno vezano za naš klub, Toni i ostali koji brinu oko travnjaka imat će više posla, al ne sumnjam da će travnjak bit u dobrom stanju, u svakom slučaju bolji neg ono kad su dinamovci "čistili" snijeg
e i imat cemo jednu "domacu" tekmu više za koju nece vrijedit godišnje:)

Arrow

- Samo za reflektore treba nam oko pet i pol milijuna kuna...

Sve troškove prilagodbe stadiona trebao bi snositi Grad, koji je i vlasnik stadiona. A za ovu godinu klub je od Grada dobio gotovo pet puta manje novca nego što bi trebalo dati samo za reflektore. I jednako koliko bi bilo potrebno za cijelu prvoligašku sezonu!

- Da, u današnjim uvjetima Prva HNL može se igrati sa 5,5 milijuna kuna. S tim iznosom Gorica bi sigurno ostala u najvišem rangu natjecanja - uvjeren je Črnko.

U drugom pokušaju da dobije licencu, Gorica je domaći teren prijavila u Zaprešiću, a drugoplasirano Lučko u Kranjčevićevoj. U problemima je i Pomorac, koji bi i ove sezone igrao Prvu HNL da je bilo novca za reflektore...

A čemu uopće takav uvjet? Zbog jedne, dvije utakmice na televiziji koje će ovi klubovi u sezoni odigrati pod reflektorima. Kad u goste dođu Dinamo ili Hajduk.

- U reflektore i uređenje stadiona uložili smo osam milijuna kuna. Najveći dio platio je Grad - govorili su lani u Hr. dragovoljcu.

Godinu poslije opet će u drugu ligu. I uzalud im skupi reflektori.

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  domi čet 05 svi 2011, 20:15

Halilhodžić priznao: Trajkovski mi je vrlo interesantan!

Treneru Dinama za oko je zapeo Aleksandar Trajkovski, napadač Intera iz Zaprešića koji se često dovodi u vezu s Maksimirom

ZAGREB - Jedan dan je to Saša Papac, drugi Manuel Pamić, a često se u kontekstu pojačanja za Dinamo izvlače aduti iz Južne Amerike. Iako, teško je očekivati da se ondje može pronaći štogod dobro, a jeftino. Jer, to je jedina deviza kojom se “modri” vode u politici transfera.

- Čitam i ja ta silna imena koja se pojavljuju, i ne čudim se jer takvo je vrijeme. Bliži se rok za transfer i svatko ima igrača za nas - osvrnuo se trener Dinama na inflaciju imena koja se dovode u Maksimir.

- Znam što želim, ali treba vidjeti koje su naše mogućnosti. Svi bismo mi htjeli džabe igrača, ali ne ide to tako - tvrdi Vaha, koji je u četvrtak i sam dao vjetar u leđa tim glasinama.

- Gledao sam snimke Interovih utakmica i zapazio tog Trajkovskog. Jako interesantan igrač. Individualac i dribler koji zna zabiti gol. Ali, polako, možemo se interesirati, ali ne znači da ćemo kupiti. Jer, nema smisla gomilati igrače na istoj poziciji - jasan je Vaha, koji je otkrio kako će puno rotirati u momčadi u ovih nekoliko utakmica do kraja sezone, a prva od njih na rasporedu je u petak kada u Maksimir stiže Inter iz Zaprešića (18.00 sati).

Lijepa prilika da tribine pozdrave prvake države, pomognu legendama kluba u čiji fond ide prihod od ulaznica, a i vidi tog Trajkovskog na djelu.

Jutarnji.hr

pohvala uvijek dobro dođe Smile

domi

Broj postova : 360
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © pet 06 svi 2011, 12:55

Trajkovski: Kakav Dinamo, motiv mi je cura koja dolazi!

- U Maksimiru ćemo danas igrati mnogo opuštenije nego protiv Splita, gdje smo svi imali loš dan zbog bodova za Europu.

Aleksandru Trajkovskom, napadaču zaprešićkog Intera, gode pohvale Vahida Halilhodžića, ali i dalje je odlučan da iz HNL-a odmah ode u inozemstvo.

– Tako sam odlučio i tako će biti, Dinamo me ne zanima. Već sam prije rekao da je tamo konkurencija uvijek velika i pitanje je koliko bih dobio minutaže – rekao je Trajkovski.

Protiv Splita se nije upisao među strijelce, hoće li danas u Maksimiru?

– Protiv Splita svi su bili ukočeni, valjda zbog važnosti utakmice. Danas ćemo biti puno opušteniji jer nemamo što izgubiti i uvjeren sam da ćemo igrati puno bolje. Europa je izgubljena, ali nije propast svijeta – istaknuo je Trajkovski.

Njega i Balića danas će Dinamova struka posebno pratiti jer su pokazali zanimanje za obojicu.

– Možda ću imati motiv više da se dokažem. Naime, postoji velika mogućnost da do utakmice dođe moja djevojka iz Beograda. To bi bio prvi put da me gleda u HNL-u, još kada bih postigao pogodak... – rekao je Trajkovski.

Branko Laljak, direktor kluba, ne vjeruje da bi se mladi makedonski reprezentativac preselio u Maksimir.

– Drago mi je da trener Dinama ima dobro mišljenje o njemu – istaknuo je.

Preuzeto sa vecernji.hr

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  zagorec92 pet 06 svi 2011, 18:36

cheers A meni je drago kaj je trajkovski pametan i da vidi da mu transfer u dinamo ne bu donio niš dobroga.
Samo trebamo pogledati zadnjih par transfera - Sivonjić(trenutno bez kluba ak se ne varam), Dodo(Lokomotiva, sljedeće sezone treba očekivati njegov odlazak iz Dinama), Palić(Dinamo, klupa - ak bumo sagledali realno, ni za prvu momčad, al niko ne bi niš rekel da je više put nastupil)

Ti igrači su imali potencijala za napravit nekaj u karijeri i ne velim da još ne stignu, ali s tim prelaskom u Dinamo izgubili su jednu il dve godine igranja.
zagorec92
zagorec92

Broj postova : 769
Join date : 27.04.2011
Lokacija : Zaprešić

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © pon 09 svi 2011, 17:52

Maminjo o tekmi




"od kuda krenuti? Nekoliko minuta prije susreta Dinamo - Inter. Sjedio sam u loži, momčad je izlazila na teren. Bilo je prekrasno vrijeme, trava se konačno zelenjela... Patio sam jer je na tribinama bilo 300 ljudi. Vidio sam ekipu, svog trenera koji je pljeskao gledateljima i mahao im... Susreli su nam se pogledi.... Podignuo sam mu palac, on je odgovorio jednakom gestom, pa sam mu poslao pusu... Utakmica je počela, ne mogu vam opisati kako sam se osjećao prvih 30 minuta. To je nešto najsramnije što mi se u životu dogodilo. Inter je u 30 minuta imao pet udaraca, a mi nismo došli do gola. Bio sam ljut isključivo na igrače..."



i mamić zna kolko je puta inker pucao na gol al novinari koji trebaju o tim pokusajima izvjestavat neznaju....

žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Mirko13 pon 09 svi 2011, 21:07

Istina, čak je i on priznao.

Ali vjerojatno ga nisu tolko pogodili udarci na gol kolko naša terenska nadmoć. Naravno u Hrt-ovom sažetku su vješto izmaipulirali opis igre, tako da je teško uvjeriti ljude koji nisu gledali tekmu da smo stvarno stisnuli Dinamo usred Maksimira.

Mirko13

Broj postova : 300
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © uto 17 svi 2011, 20:40

28-godišnji napadač Matija Matko raskinuo je ugovor s klubom iz Zaprešića. Čini se kako je za prekid suradnje ključan bio neodlazak na zimske pripreme...


Bivši igrač Hrvatskog dragovoljca i Rijeke, Matija Matko, više nije član zaprešićkog Intera. Ugovor je raskinut na zahtjev kluba, a kratko se na čitavu situaciju osvrnuo 28-godišnji ofenzivac.

"Iskreno mislim da nisam zaslužio rastanak. Trenirao sam normalno, bio spreman i motiviran", izjavio je Matko za Sportske novosti uz dodatak: "Da mi je na zimu rečeno da mogu otići mogao sam nešto dogovoriti, postojao je interes iz Češke. A što sada? Četiri mjeseca nisam upisao nastup."

Matko je u Zaprešić stigao krajem kolovoza, s prvim tjednom rujna upisao je prvi nastup, nakon nekoliko ulazaka s klupe izborio se i za poziciju u početnoj jedanaestorici, no onda nije otputovao na pripreme u Antalyju.

Razlog njegova preskakanja turskog dijela priprema bio je strah od letenja. Ovoga proljeća nije upisao niti jedan nastup.

hrsport.net



žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  domi uto 17 svi 2011, 21:57

Cico Kranjčar o Saši Baliću...

...
Znate li kako izgleda Dinamov sastav za Ligu prvaka? Kelava - Vrsaljko, Tonel, Šimunić, ? - Alispahić, Sammir, Badelj - Tomečak, Bequiraj, Rukavina. Naravno, primijetili ste upitnik na lijevom beku. Tamo smo u lakomislenoj, novinarskoj površnosti stavili Ibańeza. Ali, Cico je precrtao to ime i stavio Crnogorca Sašu Balića iz Intera.

- To je pravi momak za tu poziciju, kada bih ja bio trener, inzistirao bih na njemu - reći će Kranjčar.
...

Jutarnji.hr

domi

Broj postova : 360
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  inter 1929 čet 19 svi 2011, 11:48

SPORTSKE NOVOSTI

ODLAZE(ISTEČE IM UGOVOR):JONJIĆ,GRGUREVIĆ,HRNČEVIĆ

POTPISAO NOVI UGOVOR:TODORČEV

NAJVJEROVATNOTNIJE ODLAZE:ARBER,YANKREP,BALIĆ

MOGUĆI DOLAZAK:L.ŠĆRBEC(RUDEŠ) 21 nastupa 10 golova (sez 10/11)
12 nastupa 3 golova (sez 09/10)


Dakle ovako bi trebalo izgledati sastav:

SANTINI
(JURIĆ-BARE)

HERCEG BARIŠIĆ GULIĆ MRŠIĆ
(GORGIEV) (VALENTIĆ) (IVANKOVIĆ?) (JANČETIĆ?)

BLAŽEVIĆ TODORČEV ŠARIĆ ORŠIĆ
(SĆRBEC) (BABIĆ) (JURINA?) (KRAMARIĆ)

TRAJKOVSKI BUDIMIR
(BOSEC) (GUDELJ?)

inter 1929

Broj postova : 21
Join date : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin čet 19 svi 2011, 15:19

scrbec je onaj kaj se prodaje prek index.hr?
dao je intervju da navodno ima ponuda iz 1.hnl i iz inozemstva
vjerojatno ce bit jos dolazaka a i odlazaka, nebi bilo dobro da vise od 2 igraca iz prvih 13-14 (11 i najcesce zamjene) igraca napuste klub, osim ak pojacanja budu pojacanja i dodu ranije u klub da se uigraju navrijeme

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin sri 25 svi 2011, 10:47

– U pripremnom razdoblju otići ćemo desetak dana na pripreme u Sloveniju – istaknuo je Lončarević.

Kakva će biti momčad za sljedeću sezonu?

– Većina će igrača ostati, ali bit će puno i onih koji će otići – rekao je Lončarević.


Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin čet 26 svi 2011, 13:06

Ukoliko smatrate da se takvo dijete nalazi u vašoj blizini, budite slobodni pokazati mu ovaj poziv. Interova omladinska škola dokazala se svojim radom te svake godine seniorskoj momčadi pridruže tri do četiri mlada igrača s kojima se potpisuje stipendijski ugovor.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  inkerovac pet 27 svi 2011, 17:58

[You must be registered and logged in to see this link.]

inkerovac

Broj postova : 1511
Join date : 22.04.2011
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin pon 30 svi 2011, 17:39

[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin uto 07 lip 2011, 20:33

Izbornik Ivica Grnja jučer je odredio popis 30 igrača koji konkuriraju za odlazak u Kolumbiju. Na popisu su: Matej Delač, Dominik Picak, Michael Paradžiković, Simon Sluga, Ivor Horvat, Vedran Celjak, Dario Rugašević, Roberto Punčec, Renato Kelić, Matej Jonjić, Tomislav Glumac, Mislav Komorski, Marko Lešković, Frano Mlinar, Arijan Ademi, Zvonko Pamić, Filip Ozobić, Antonio Jakoliš, Franko Andrijašević, Mario Šitum, Ivan Blažević, Marko Bičvić, Mateo Kovačić, Mario Tičinović, Dean Glavica, Ivan Lendrić, Filip Škvorc, Anton Maglica, Andrej Kramarić i Marin Zulim.

Preuzeto sa glas-slavonije.hr

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Mirko13 uto 07 lip 2011, 21:09

Nema Oršića, nije baš neka lijepa vijest. Od Tičinovića sigurno nije lošji.

Marina Zulima iz Hajduka nam nude, sudeći po člancima kakvi ga prate neće biti ništa od toga. Onda takve umjesto Oršića zovu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mirko13

Broj postova : 300
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin pet 10 lip 2011, 23:35

Na teret im se stavlja da su svojim djelovanjem rušili ugled predsjedniku i članovima IO ŽNS-a kao i nogometa u cjelini, a prijavu protiv njih je podnio Izvršni odbor ŽNS-a te osoba imena Stjepan Grdek iz Ivanca.

Navedeni Grdek je u izjavi pisanoj rukom, a u kojoj nedostaju neka imena i datumi, prozvao sve sad suspendirane da su pokušali početkom ožujka ove godine izlobirati rušenje trenutnog vodstva Županijskog nogometnog saveza na čelu s predsjednikom Davorom Darabošem i na njegovo mjesto postaviti Mladena Heneca, protukandidata na prošlim izborima. S njima je lobirao i Branko Ljaljak, inače nogometni djelatnik s područja Zagrebačke županije, tvrdi Grdek i piše: "Gop. Ljaljak Branko je izjavio da je bolje da podrže novu opciju i da što zagovara gop. Mamić Zdravko da je to jedina i prava opcija. Također izjavom gop. Cveka da je gospodin Mamić Zdravko dobrotvor za NK Varaždin i ujedno i spasioc NK Varaždina." (doslovno preneseno op.a.)


[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  domi čet 16 lip 2011, 09:17

Inter prodaje Trajkovskog da preživi

Za Acu 500.000 eura malo, dva milijuna već može proći

Osim za Trajkovskog, inozemna ponuda stigla je i za Tomislava Boseca, a klub će vjerojatno napustiti stoper Josip Barišić


Nogometaši zaprešićkog Intera danas počinju pripreme za sljedeću sezonu. Na prvom prozivu neće biti makedonskog mladog reprezentativca Aleksandra Trajkovskog. Ne zato što je otišao u drugi klub, već zato što je dobio dozvolu trenera Ilije Lončarevića da se priključi nekoliko dana kasnije. S druge strane, izgledno je da Makedonac neće dugo ostati u Zaprešiću. Na adresu kluba stiglo je nekoliko ponuda, a jednu je Branko Laljak, direktor kluba, glatko odbio.

– Istina, belgijski Anderlecht ponudio je 500.000 eura, no to je premala cijena. Za Trajkovskog tražimo nekoliko puta više – istaknuo je Laljak.

domi

Broj postova : 360
Join date : 22.04.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  žuta boja © pon 20 lip 2011, 18:20

Lončarević: Podobni u HNL-u već 20 godina uživaju povlastice

ZAGREB - Aktualni trener Intera Ilija Lončarević na klupama osam bivših i sadašnjih prvoligaša bio je izravni sudionik svega što se u proteklih dvadeset godina događalo u Prvoj HNL. I zato je sjajan sugovornik za pitanje - je li ovo najteža situacija u povijesti Prve HNL?

- Morao bih pogledati podatke iz prijašnjih sezona, da se podsjetim na ono što je bilo, ali mislim da ovo nije prvi put. Žalosna je i alarmantna činjenica da nam se ovo događa nakon 20 godina. Na početku smo taj nered u nogometu mogli pripisivati ratnim godinama, ali danas... Bez obzira na recesiju i sve ostale okolnosti, ne postoji ni jedan valjani razlog koji bi gospoda u Hrvatskom nogometnom savezu mogla upotrijebiti kao alibi. Ovakvo stanje isključiva je krivnja ljudi koji to vode. Njihove stručne domete u tom smislu pokazuje trenutno stanje u hrvatskom nogometu. Kod nas se sve svodi na najniže pobude i strasti kojima mogu dobiti nekoga na svoju stranu. Znači, na sustav natjecanja - kaže Lončarević.

Vjerojatno ste '92. drugačije zamišljali razvoj hrvatskog nogometa. Jeste li razočarani današnjim stanjem?
- Imam previše staža u nogometu da bih bio razočaran. Živim s time već 20 godina, a '92. sam prvi upozoravao na stvari koje bi nam se mogle dogoditi. Na žalost, sve se obistinilo. Savez nam već pedeset godina vode isti ljudi, i zato ne vidim razloga da se sada čudimo k'o Fata, da ne kažem čemu. Kada treba donijeti jasne odluke, utemeljene na propisima, zakonima i činjenicama, sve se prolongira do zadnjeg trena, a na kraju donosimo odluke koje izazivaju traume, svađe i nesuglasice. U jednoj uljuđenoj zemlji takve stvari su totalno nepotrebne. Ovog je ljeta situacija oko Prve lige trebala biti riješena sa zadnjim kolom prvenstva. Međutim, kod nas vječno postoje nekakvi problemi.
Kažete da ste upozoravali na stvari koje bi se mogle dogoditi.

- U proljeće '92. dao sam jedan intervju u kojem sam pitao: "Što će biti kad Srba ne bude?" Aludirao sam na činjenicu da smo se već tada počeli izgovarati na Terazije. Onda nam je za sve bio kriv Beograd, iako više nije bilo nikakvih veza s bivšom državom. Već dvadeset godina nema Terazija, a mi i dalje imamo nered. Od '92. do danas podobni uživaju privilegirani status, u smislu suđenja, odluka disciplinskih tijela Saveza itd...

Vidite li svjetlo na kraju tunela?
- Kažem li da sam optimist, ozbiljni ljudi će mi se smijati, iako postoje neki elementi koji daju pravo na optimizam. S druge strane, nisam čovjek koji će pljuvati i reći da nikad neće biti bolje. Radim u nogometu da bi jednog dana bilo bolje i očekujem da će tako i biti. Na žalost, kod nas stalno postoje bolji i "boljiji". Smatram da podobnosti u individualnom smislu nikad nisu bile izraženije nego danas. Neke sredine i ljudi sada se izrazito favoriziraju. Takvo stanje možda proizlazi iz nereda, ali očigledno je da postoji - kaže Lončarević.

Dinamo, Osijek, Libija, Tirana...
Kroz proteklih dvadeset godina Lončarević je kao trener Intera, Dinama, Osijeka, Orijenta, Hrvatskog dragovoljca, Čakovca, Zagreba i Slaven Belupa skupio 310 utakmica u Prvoj HNL. Od 2003. do 2005. bio je izbornik Libije, koja je tad prvi i jedini put u povijesti uspješno prošla kvalifikacije za Afrički kup nacija, a 2009. kratko je vrijeme vodio Tiranu.

Preuzeto sa Glasa Slavonije


žuta boja ©

Broj postova : 121
Join date : 17.06.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  inter 1929 sri 13 srp 2011, 11:04

Inter po reprizu prošlog prvenstva


Hit prošlog prvenstva, zaprešićki Inter, u novu sezonu ulazi samo s imperativom ostanka u ligi. Međutim, kako je momčad velikim dijelom ista i uigranija, postavlja se pitanje može li se ponoviti prošla sezona ili čak i nešto više od toga.

Sezona 2010./2011. ostat će u povijesti Intera kao jedna od ljepših. Izmijenjena momčad Žutih prebrisala je startnih pet poraza i nizovima dobrih rezulatata postala jedna od ljepših priča tmurne stvarnosti Prve HNL.

Interovo ljeto


Trener: Ilija Lončarević
Dolasci: Goran Gančev, Sandro Ugrina, Luka Batur, Filip Ščrbec
Odlasci: Aleksandar Trajkovski, Matej Vulić, Danijel Vincelj, Tomislav Ivanković, Tomislav Jonjić, Mario Grgurović, Antonio Hrnčević, Matija Matko
Plasman u prošloj sezoni: 5.
Pripremne utakmice:
Zrinski 5:0
Karlovac 2:1
Lokomotiva 2:1
Bistrica 8:3
ZTE 1:1
Mura 4:1
Slask Wroclaw 0:1
Aluminij 0:1
Cibalia 1:0
Sloboda 2:0
Raspored u prva tri kola: Dinamo, Lokomotiva, Cibalia

Iza Intera je razdoblje između dva prvenstva proteklo kao i u većini prvoligaša bez kupovne moći. S nekima je prekinuta suradnja, s drugima su potpisani ugovori, ali za razliku od prošle godine, momčad nije u potpunosti rekonstruirana.

Kako se u novu sezonu ulazi s istim trenerom, Ilijom Lončarevićem, u Zaprešiću su odlučili zadržati jezgru momčadi koja je iznijela prošlo (uspješno) prvenstvo. Možda bi se mogao osjetiti odlazak talentiranog Aleksandra Trajkovskog, ali milijunska odšteta od njegova transfera u belgijski Waregem osigurat će financijsku stabilnost kluba na nekoliko mjeseci.

Na treneru je sada olakšati pridošlicama adaptaciju na stil kakav Inter njeguje, a prema rezultatima na pripremama to neće biti problem. Uostalom, primjer Trajkovskog putokaz je ostalima za dokazivanje jer je Inter dokazao da se milijunski transferi ne ostvaruju samo u Zagrebu i Splitu.

Lončarević je prošle sezone napravio sjajan posao s momčadi koja se podigla iz pepela i postala hit prvenstva. Sada vrijedi pokušati napraviti korak naprijed i ranije nego lani riješiti pitanje ostanka te eventualno pokušati napraviti europski iskorak.

Plus/minus


Sudeći po broju odlazaka i dolazaka i njihovoj prirodi, Inter bi trebao biti dosta iskusniji i uigraniji jer je zadržana većina momčadi. Ako se uspiju ispraviti neke "dječje bolesti", Žuti bi mogli igrati važnu ulogu u prvenstvu.

Snaga/slabost


Većina igrača iskusnija je za prošlu sezonu s istim trenerom koji im je ulio samopuzdanje i to bi trebao biti najveći plus. Lončarević je pokazao i pragmatizam kad je trebalo žrtvovati igranje u jednom natjecanju (Kup) kako bi se zadržao ritam u drugom i takva politika svakako unosi dodatnu sigurnost među sve one koji će se nadati uspjehu Žutih.

S druge strane, Inter se nije pokazao kao izrazita golgeterska momčad niti je iznjedrio izrazitog strijelca. Lani to nije donijelo veće glavobolje jer je uvijek netko "uskočio", ali ove godine bit će pitanje hoće li se netko istaknuti i kako će funkcionirati realizacija.

Uspjeh/neuspjeh


U Zaprešiću su prošle sezone pokazali kako ne žive u oblacima i, što je najvažnije, strpljivost. Isplatilo im se petom pozicijom, a bili su blizu izlaska u Europu. Kako je veći dio momčad zadržan, a rezultati na pripremama su pozitivni, ciljem bi se moglo nazvati barem ponavljanje postignuća iz prošle sezone.

Ako se većina pojačanja pokaže korisnim te se uspostavi "kemija" u momčadi, Inter svakako može napasti gornji dio tablice te osigurati jedan ili dva vrijedna transfera. Neuspjeh bi, naravno, bio ispadanje iz lige, ali valja izbjeći i borbu za ostanak budući da bi prema najavama liga sljedeće sezone trebala brojati 12 klubova.

U fokusu


Kako su proteklih sezona osigurali lijepe transfere (Matej Delač, Antun Palić, Aleksandar Trajkovski), Žuti će pokušati afirmirati par mladih igrača čija bi prodaja osigurala daljnju financijsku stabilnost kluba. Takva politika od povratka u prvoligaško društvo Interu se uvelike isplatila i nema smisla nešto mijenjati u svrhu brzog (i prolaznog) rezultata ili nečeg sličnog.

[You must be registered and logged in to see this link.]

inter 1929

Broj postova : 21
Join date : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Admin ned 14 kol 2011, 11:32

[You must be registered and logged in to see this link.]

Admin
Admin

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

https://divlje-svinje.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Članci o Interu Empty Re: Članci o Interu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 33. 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.