DIVLJE SVINJE
Dobrodošli na forum.

Komentiranje je anonimno, odnosno pod nadimkom po vlastitom izboru, ali ukoliko želite, slobodno se predstavite u predviđenoj temi.

Ukoliko smatrate da je potrebno, predložite ili sami otvorite nove teme na odgovarajućim mjestima.

(knjiga žalbe je i za kritike i za pohvale;))

P.S. Večina foruma je vidljiva samo kada ste registrirani i prijavljeni na forum

Postaj  Admin sri 02 stu 2011, 15:49

Mirko Hrgović, novo pojačanje prvoligaša Splita, na teren će moći istrčati ovog petka u okršaju s Interom iz Zaprešića, potvrdio je klub s Parka mladeži...

Grčki nogometni savez napokon je poslao Splitu potrebnu dokumentaciju za registraciju Mirka Hrgovića te je novi član Bašićeve svlačionice dobio pravo nastupa u sljedećoj utakmici. Split ovaj petak gostuje u Zaprešiću, kod momčadi Intera, te se može očekivati njegov debi.

Postupak registracije neplanirano se odužio zbog čekanja na Grke, nakon što je prošlosezonski Hrgovićev klub (Kavala) odlukom tamošnjeg saveza izbačen u četvrtu ligu zbog optužbi o namještanju utakmica. Bivši nogometaš Hajduka i Dinama u Split je stigao kao slobodan igrač.

Uvjeren je kako prepreka više nema: "Ja sam zdrav i spreman te stojim treneru na raspolaganju. Željan sam utakmica, a hoću li naposljetku i zaigrati u petak nije moj dio posla".

"Trener će procijeniti kada me i koliko treba. Htio bih zahvaliti svima u klubu, posebno tajniku Sučiću, na velikom trudu i strpljenju bez kojih ovaj transfer ne bi bio realiziran", poručio je Mirko Hrgović za službene klupske stranice.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Broj postova : 2871
Join date : 25.05.2010

14. kolo INTER - Split Empty Re: 14. kolo INTER - Split

Postaj  inkerovac sri 02 stu 2011, 17:58

Uskoro mi ocekujem jednu takvu vijest u vezi Kukeca! Mirko je rekao da bi cini mi se 03.11 trebao dobiti papire, što bi znacilo sutra!

Prošle sezone su nas Splitovci zeznuli! Trebali bi im uzvratiti u petak! Biti cemo jaci za Balića, Brlečića i Budimira u odnosu na Hajduk! Šta je s Baturom? Vec ga dugo nema!

Dobili smo Hajduk, a nismo imali ova cetiri igraca koji su po meni za prvih jedanaest! Kada dodas moguceg Kukeca, to je pola momcadi!

Postaj  Mijau sri 02 stu 2011, 18:38

Pecelj je napisao/la:Mene samo zanima što je sa Blaževićem? od njega sam najviše očekivao ove polusezone, a na kraju neće odigrati ni jednu tekmu! o kakvoj je ozljedi riječ i za koliko će biti spreman?

Blažević je imao problema sa trbušnim zidom i preponama operiran je i za njega je ova polusezona završena.Tek na proljeće će zaigrati.Za Batura neznam o čemu se radi predpostavljam da ga je slomio ritam prve lige jer je on ipak došao iz treće a to je ogromna razlika.Nadam se da nije ništa ozbiljno i da će se vratiti ubrzo.Inače i Valentić je dugo bio ozlijeđen pa se sad uspješno vratio.
Mijau
Mijau

Broj postova : 5105

Postaj  Admin čet 03 stu 2011, 00:09

Izgleda da je kod Batura isti problem kao kod blazevica, uskoro ce se znat jel treba na operaciju, al bit ce spreman za drugi dio u svakom slucaju

Postaj  Admin čet 03 stu 2011, 14:09

Momčad Splita sutra na rasporedu ima prvenstveno gostovanje u Zaprešiću, a pred taj dvoboj mišljenja su na tiskovnoj konferenciji iznijeli trener Bašić i igrači. Tvrde da na strahuju od Intera i da se nadaju svojoj novoj dobroj izvedbi, ovaj put i uz pomoć Mirka Hrgovića.

Poslije pobjede u prvenstvenoj utakmici u Kranjčevićevoj Splitovci će ponovno put Zagreba, točnije obližnjeg mu Zaprešića. Tri boda osvojena u susretu sa Zagrebom podignula su atmosferu u svlačionici Crvenih, a dodatni razlog za optimizam je i konačna dozvola za nastup Mirka Hrgovića.

Trener Bašić priželjkuje reprizu izvedbe od prošlog petka: " Ako ponovimo takvu igru, gdje sam bio zadovoljan sa svim momentima, i ako se od prve minute postavimo kvalitetno, očekujem da uzmemo tri boda koja su nam iznimno bitna." Slično razmišljaju i igrači koji će Bašićeve upute pokušati slijediti na travnjaku.

" Znamo Inter od prije, a gledali smo i utakmicu protiv Hajduka. Kvalitetna su ekipa, ali mislim da možemo do pozitivnog rezultata koji bi nam pomogao da lakše završimo prvi dio sezone", izjavio je napadač Bojan Golubović, dok se Hrgović na cijelu situaciju osvrnuo riječima:

"Napokon se i to riješilo, zdrav sam i željan utakmica. Treneru sam na raspolaganju. Inter? Pokazali su da su čvrsta momčad sa dobrim trenerom, što smo vidjeli i prije tjedan dana na Poljudu." Ne smeta mu što je prošlo čak šest mjeseci od njegovog posljednjeg službenog nastupa: "Tri mjeseca treniram tako da tih 90 minuta neće predstavljati nikakav problem."

Na kraju, Bašić je još jednom ohrabrio svoje suigrače uoči dvoboja s izravnim konkurentom za izlazak u Europu. "Ne bojim se Intera, mlada je to momčad koja ima kvalitetu u posjedu lopte, ali smo njihove slabe strane pokušali kroz trening iskoristiti. Imat ćemo prostora za sva tri boda, vjerujem u momke", zaključio je strateg Splitovaca dodajući da imaju sjajnu priliku za "podebljanje" bodovnog salda.

Postaj  Admin čet 03 stu 2011, 21:07

30.04.2011. u utakmici 27.kola sezone 2010./11, po službenom zapisniku, bilo je 2200 ljudi, valjda će nas sutra bit bar toliko. Igrači Splita će biti motivirani da dokažu da su bolji od svojih gradskih susjeda, a naši igrači će nastojati produžiti niz bez poraza na domaćem terenu u službenim utakmicama, koji traje upravo od tog 27.kola

Postaj  Admin pet 04 stu 2011, 09:45

U prvoj utakmici 14. kola MaxTV Prve nogometne lige u Zaprešiću se sastaju Inter i Split. Ovaj susret je ujedno i izravna borba za održavanje priključka sa samim vrhom ljestvice.

Susret između petoplasiranog Intera iz Zaprešića i trećeplasiranog Splita sigurno privlači dosta pažnje pogotovo ako se zna da te dvije momčadi na prvenstvenoj ljestvici dijele samo četiri boda.

Sigurno najveće iznenađenje prošlog kola napravili su nogometaši iskusnog stratega Ilije Lončarevića pobijedivši Hajduk na Poljudu čime su pokvarili rođendansku proslavu Torcide.

Inter je poveo već u trećoj minuti preko Arbera Abilaliaja da bi do velikog vodstva od 2:0 došli u 26. minuti kada zabija Mislav Oršić. Iako je Hajduk do odlaska na odmor smanjio na 2:1 Žuti su izdržali sve napade i došli do vrijedna tri boda.

Jasno je da je trijumf na Poljudu podigao atmosferu u svlačionici pa svi s nestrpljenjem očekuju gostovanje Splita kao izravnog suparnika u borbi za Europu što je trener Lončarević označio kao želju svih ljudi u klubu: "Nama je cilj odgojiti igrače i na tome predano radimo, ali isto tako vjerujem da imamo šanse uhvatiti Europu ukoliko ovako nastavimo."

Nakon stanke zbog tri žuta kartona u momčad se vraća Saša Balić, a svoje prve minute bi mogao upisati i 22-godišnji vezni igrač Mario Brlečić koji je u Zaprešić došao nakon što je na arbitraži raskinuo svoj ugovor s Varaždinom.

Prošlotjedno dvostruko gostovanje u Kranjčevićevoj u Zagrebu Split je odradio s polovičnim učinkom. Ispadanje iz osmine finala Kupa u utorak "popravio" je pobjedom u ligaškom ogledu protiv Pjesnika. Točno sedam dana poslije te pobjede Crveni gostuju nešto dalje, u Zaprešiću. Ambicije su, kao i uvijek kod trenera Tonćija Bašića, prilično jasne.

"Ako ponovimo igru iz te druge utakmice sa Zagrebom gdje sam bio zadovoljan svim segmentima i ako se od prve minute postavimo kvalitetno, očekujem da uzmemo tri boda koja su nam iznimno bitna. Ne bojim se Intera. Mlada je to momčad koja ima kvalitetu u posjedu lopte, ali smo njihove slabe strane pokušali kroz trening iskoristiti. Imat ćemo prostora za sva tri boda, vjerujem u momke."

Split je ove sezone slavio na čak pet od sedam gostovanja te je najbolji u ligi u tom segmentu. Trijumfalno je prošao Karlovac, Kranjčevićevu (Lučko i Zagreb), Varaždin i Šibenik, a posrnuo je samo u Vinkovcima u prvom kolu i u Rijeci sredinom listopada. Jasan je to pokazatelj kako se Splitovci jednako dobro osjećaju i na domaćem i na gostujućem terenu.

Dodatni podstrek Splitu bit će podatak da je trakavica oko Hrgovićevih papira napokon završila te da je bivši igrač Hajduka i Dinama na potpunom raspolaganju treneru Bašiću. Nedostajat će Križanac, Šimić, Pehar, Milović i Serdarušić, a šestorici, među kojima su Budiša, Vidić i Vitaić, prijeti preskakanje derbija s Dinamom 18. studenog u Parku mladeži ako zarade žuti karton.

Postaj  Mijau pet 04 stu 2011, 19:01

Sami sebe smo pobjedili.Onakve dvije šanse na početku kad ne zabiješ slijedi kazna.Gol Splita u najgori mogući trenutak iz naše greške.Prije toga smo bili dominantni Split nije pošteno prešao centar.Drugi gol opet naša greška i gotova utakmica.Nakon toga još promašeni zicer Oršića iz iste pozicije iz koje je Čop zabio prvi gol ali Vuković nije legnuo kao Santini i obranio je.Znači Split je kaznio naše promašaje i tako to obično bude u nogometu.Da smo mi poveli na početku ili da nismo primili onaj gol na kraju poluvremena uvjeren sam da bi mi pobjedili jer je igra iz prvog poluvremena bila jedna od boljih ove sezone.Ružno izgleda ovaj poraz ali nije tragedija.
Mijau
Mijau

Postaj  Mijau pet 04 stu 2011, 19:05

Početak je utakmice najavio obostrano otvorenu igru, u kojoj je Inter već u prvih desetak minuta proizveo dvije vrlo izgledne prigode. Igrala se 7. minuta susreta kada se opasno ''zakuhalo'' u gostujućem kaznenom prostoru. Poprilično oštar start Budiše nad Oršićem, sudac Marić nije sankcionirao kaznenim udarcem. Potičući pritom gnjev i nezadovoljstvo domaćih. No, u nastavku akcije Interu se ukazala šansa bolja od jedanaesterca. Abilaliaj je prihvatio loptu desetak metara od splitskih vratiju i posve neometan pogodio – vratnicu.Tri minute kasnije nogometaši Intera vješto su iskontrirali goste. Abilaliaj je odlično proigrao Jančetića, a ovaj je (s desetak metara) iskosa umjesto mreže pogodio istrčalog vratara Splita, Andriju Vukovića. No, furiozan početak okončan je opisanom prilikom domaće momčadi. Nastavak je ponudio mnogo manje uzbuđenja. Igra se posve razvodnila u brojnim pogreškama na sredini terena (poglavito pri distribuciji lopte).I kada se malotko nadao, Split je poveo. U posljednoj minuti prvog dijela Golubović je prekršajem zaustavljen na sredini terena. Glasno je zaječao. Svi su na stadionu očekivali očitovanje Marića. Daruvarski je sudac međutim razložno pustio igru, jer se lopte domogao Duje Čop. Munjevito se sjurio u Interov šesnaeterac i spretno pogodio bliži (Santinijev) ugao domaćih vratiju. U prvoj prigodi za splitsku momčad.
Nastavak je susreta donio očeivani pritisak domaćina, ali konkretnih situacija i opasnih sekvenci pred Vukovićem nije bilo. Spomenuta činjenica kao da je kod domaće momčadi izazvala malodušje. Split je to iskoristio u 59. minuti i povećao prednost. Stoper Vidić upustio se u prodor po desnom boku (!?). Još je neki šaljivdžija s tribina sugerirao domaćim igračima: pustite ga, taj nema pojma! No, Vidić je uspješno centrirao na glavu Čopu. S pet metara udaljenosti ''zaboravljeni'' Duje nije imao problema pogoditi Interovu mrežu. Nezadovoljan razvojem situacije trener Intera Ilija Lončaervić u 67. je minuti obavio trostruku izmjenu igrača. Nije pomoglo. Splićani su rutiniranom igrom sačuvali prednost i nanijeli domaćinu prvi ovosezonski poraz u Zaprešiću. Štoviše, Rebić je u završnici, trećim pogotkom, potvrdio pobjedu crvenih.

Ovo je neočekivano objektivan izvještaj iz Slobodne dalmacije.
Mijau
Mijau

Postaj  inkerovac pet 04 stu 2011, 20:04

Pohvale Splićanima uputio je i trener Intera Ilija Lončarević koji nije propustio priliku iskritizirati svoje igrače.

"Gosti su zasluženo pobijedili. Split je pokazao da su kao momčad i klub ozbiljniji od nas. Stoperi su kumovali kod pogodaka, a vratar nije obranio ništa. Imali smo previše slabosti u sredini terena. Nismo poletjeli nakon Hajduka, to je njihov domet. Imali smo četiri-pet igrača koji su se 'ukenjali u gaće'", rekao je ljutiti Lončarević.

Nisam bio na utakmici, ali cini se da smo barem prvo poluvrijeme igrali!
Ocito splitski klub ne možemo pobjediti u Zaprešiću! Hajduka nismo nikad, a i Split nam u ove dvije sezone pravi velike probleme!
Nista, treba ici dalje i samo igrati dobro! Ne da se ponove utakmice kada niti ne zapucamo po protivnickom golu!

Sljedeca je protiv Varaždina! Moramo pobjediti!

inkerovac

Postaj  domi pet 04 stu 2011, 21:55

inkerovac je napisao/la:[i]

joj taj varaždin je tempirana bomba Very Happy

opustimo li se previše neće biti dobro...

domi

Postaj  Mirko13 sub 05 stu 2011, 11:32

Da smo zabili gol u prvom dijelu bilo bi odlično poluvrijeme, ovak je vrlo dobro. Definitivno nas nisu nadigrali u svim segmentima igre kak veli njihov trener, sve je stvar sreće, oni su zabili mi ne. Od kad nema Batura nije nam dovoljno čvrsta obrana, previše propuha.

Mirko13

Broj postova : 300

Postaj  Admin sub 05 stu 2011, 16:22

Mijau je napisao/la:. Stoper Vidić upustio se u prodor po desnom boku (!?). Još je neki šaljivdžija s tribina sugerirao domaćim igračima: pustite ga, taj nema pojma!

Ovaj komentar iz publike sam čuo lol!

prvih 30ak minuta nam je bilo jedno od najboljih otvaranja utakmice, bar ove sezone, i da je bar jedna od svih prilika od početka do one od jančetića ušla, lako moguće da bi bilo na kraju 3:0 za nas a ne njih

Postaj  Pecelj čet 10 stu 2011, 23:45

hahahahahahah to sam bio ja! lik se spetljao sa loptom na 16 metara i sasvim slučajno mu je kliznula na stranu, nije znao tko mu glavu nosi i onda se zaletio između naše trojice koji su ga gledali kao da će mu pomoći a ne uzeti loptu te nabio na slijepo! debakl kakve mi golove primamo